U Novigradu cijeli je vrtić u samoizolaciji, ...
03.10.2020.
Tijekom protekla 24 sata u Zavodu za javno zdravstvo Istarske županije ispitano je 288 uzoraka briseva (132 za administrativne potrebe) na COVID-19, od kojih su 2 pozitivna.
Jedna od zaraženih je djelatnica predškolske ustanove Tičići u Novigradu. Provodi se epidemiološka obrada, protuepidemijske mjere, dekontaminacija prostora, određene su mjere samoizolacije za 120 djece i 30 djelatnika predškolske ustanove.
U razgovoru s gradonačelnikom Novigrada i ravnateljicom Dječjeg vrtića Tići doznali smo da za sada nema mjesta panici. Navode da zaražena djelatnica je jučer testirana, te čim je pristigla infomacija o pozitivnom nalazu poduzete su sve mjere. Zaražena za sada nema nikakve simptome.
No, zbog mjera predostrožnosti testirati će se još dvije djelatnice, koje su bile u bliskom kontaktu sa zaraženom, te će djeca morati u samoizolaciju zajedno sa jednim roditeljem.
Svi roditelji čija su djeca polaznici navedene ustanove obavješteni su putem sms-a:
Poštovani roditelji, obavještavam vas kako su svi radnici Dječjeg vrtića Tičići od 03.10.do 18.10.2020. pod mjerom samoizolacije. Jednom radniku Vrtića pozitivan je test na koronavirus te su prema izričitom nalogu epidemiologa Zavoda za javno zdravstvo Istarske županije svi radnici i djeca Vrtića obvezni sljedeća dva tjedna ostati u samoizolaciji. Molimo vas da se žurno javite svom liječniku opće medicine koji će jednom od roditelja otvoriti bolovanje. Važno mi je naglasiti sljedeće: kontakt osobe čiji je test pozitivan na koronavirus s djecom i radnicima ustanove bio je minimalan, no propisane mjere predostrožnosti od širenja zaraze obvezuju nas tako postupiti. Nadajmo se dobrom.
Ravnateljica, Mirjana Andrilović
(Naša Bujština)





.jpg)