U kineskom gradu 21 000 000 ljudi u karanteni zbog epidemije korone
02.09.2022.
U Kini je još uvijek na snazi politika nultog covida pa vlasti suzbijaju širenje virusa uvođenjem dugotrajnih karantena i masovnim testiranjem.
Oko 21 milijun ljudi u kineskom gradu Chengduu nalazi se u karanteni zbog nove epidemije koronavirusa.
Chengdu, grad na jugozapadu Kine, posljednji je grad koji je najavio lockdown. Stanovnici moraju ostati kod kuće od jučer u 18 sati jer “traje borba protiv novog vala infekcija”.
Chengdu je jučer zabilježio 157 novozaraženih, od kojih 51 osoba nije pokazala simptome.
Svakom će kućanstvu biti dopušteno dnevno poslati jednu osobu za kupnju namirnica i osnovnih potrepština, pod uvjetom da imaju negativan test u prethodna 24 sata.
Svi stanovnici će biti testirani na virus do nedjelje te su ih vlasti pozvale da ne napuštaju grad osim ako to nije “apsolutno neophodno”, prenosi Index.




.jpg)
