U Hrvatskoj zaraženo 800 ljudi koji su primili dvije doze cjepiva protiv korone
11.06.2021.
Ravnatelj HZJZ-a Krunoslav Capak danas je na press-konferenciji objavio koliko je ljudi u Hrvatskoj zaraženo nakon cijepljenja protiv koronavirusa.
S 20. svibnjem ustanovljeno je da je od osoba koje su cijepljene s dvije doze u Hrvatskoj oboljelo njih 800. Svega 80 od njih je hospitalizirano i nitko nije umro.
"Nakon cijepljenja s prvom dozom je oboljelo oko 8 000, negdje oko 800 ih je hospitalizirano. Također nitko nije završio na respiratoru i nitko nije umro", izjavio je Capak.
Zaključno s 10. lipnjem utrošeno je 2.042.889 doza cjepiva. Dosad su 1.386.564 osobe cijepljene s najmanje jednom dozom, među kojima je njih 656.325 primilo obje doze.
(Izvor: www.index.hr)


.jpg)


