U Hrvatskoj se razmišlja o ukidanju izolacije za covid pozitivne osobe
18.08.2022.
U Hrvatskom zavodu za javno zdravstvo razmišljaju o ukidanju izolacije oboljelima od covida, onima koji imaju blage simptome. No, imali bi obavezu nositi FFP2 masku prilikom izlaska.
Potvrdio je to Jutarnjem listu Bernard Kaić.
"Visoki udio pozitivnih testova u ukupnom broju testiranih govori nam da velik broj zaraženih hoda okolo. Mnogi se ljudi testiraju kućnim testom pa ako imaju blage simptome, idu van. Ako bismo im rekli da više ne moraju u izolaciju nego da mogu slobodno hodati s FFP2 maskom, nadamo se da bi to mnogi poštovali", rekao je Kaić.
(Izvor: www.index.hr)





.jpg)