Ministar zdravstva Vili Beroš osvrnuo se na trenutnu epidemiološku situaciju
10.08.2021.
Ministar zdravstva Vili Beroš danas je boravio u Rijeci te je tom prilikom dao izjavu za medije i pozvao građane na cijepljenje i pridržavanje epidemioloških mjera kako ne bi došlo do pogoršanja epidemiološke situacije u Hrvatskoj.
Osvrnuo se i na trenutnu epidemiološku situaciju i istaknuo da imamo povećanje broja novooboljelih.
“Danas imamo 246 novozaraženih što je znatno više nego prije tjedan dana, ali i dalje je opća epidemiološka situacija relativno dobra. Imamo nekoliko županija s povećanim rizikom, prvenstveno Dubrovačko-neretvanska i Splitsko-dalmatinska. Tu su upravo ta okupljanja, koncerti, ali i obiteljska okupljanja uzroci povećanja”, kazao je ministar.
Dodao je da se očekuje povećanje broja zaraženih nakon održavanja Sinjske alke.
(Izvor: hr.n1info.com)




.jpg)
