Capak najavio skraćivanje karantene
29.12.2021.
Ravnatelj Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (HZJZ) Krunoslav Capak komentirao je najave o skraćivanju izolacije za asimptomatske pozitivne osobe.
“Mi smo u ponedjeljak objavili da osobe koje su primile treću/booster dozu ne moraju u samoizolaciju ako su bili u kontaktu s potvrđenim omikron pacijentom.
Intenzivno razmišljamo da, prema današnjoj objavi američkog CDC-ja, skratimo i karantenu za one koji su potvrđeno PCR pozitivni na omikron i cijepljeni s dvije doze. Amerikanci su skratili na pet dana, a sljedećih pet dana se nosi dobro prianjajuća maska. Mi ćemo to uvesti vrlo skoro. Sada već postoje znanstveni dokazi da se omikron prenosi 48 sati prije pojave simptoma i svega dva do 3 dana nakon pojave simptoma”, objasnio je Capak za Novu TV.
(Izvor: www.poslovni.hr)



.jpg)
