Beroš i Božinović izvijestili o novozaraženima u Hrvatskoj
29.07.2021.
Ministar zdravstva Vili Beroš izvijestio je danas na sjednci Vlade da je u Hrvatskoj zabilježeno 188 novih slučajeva zaraze koronavirusrom i istaknuo da rast novozaraženih i dalje poziva na oprez.
Udio novozaraženih u broju testiranih u zadnja 24 sata je 3,21 posto, na bolničkom liječenju su 143 osobe od kojih je 11 na respiratoru, kazao je Beroš. U protekla 24 sata preminula je 1 osoba, ukupno do danas 8.250 osoba.
Naveo je da je u Hrvatskoj utrošeno preko tri milijuna doza cjepiva, cijepljeno 48,2 posto odraslog stanovništva, a 43 posto s obje doze.
Ministar unutarnjih poslova Davor Božinović ustvrdio je da porast broja novozaraženih ne predstavlja iznenađenje s obzirom na veliki broj turista u Hrvatskoj te podsjetio na novouvedene mjere u jadranskim županijama kojima je cilj ograničiti prevelika okupljanja.
Izvijestio je da je tijekom vikenda proveden pojačani inspekcijski nadzor na području Dalmacije u 20 ugostiteljskih objekata, hotela, noćnih klubova te da su sankcije izrečene za 5 ugostiteljskih objekata zbog nepridržavanja mjera.
(Izvor: hr.n1info.com)


.jpg)


